אופיקס

מדפסות לייזר


איך בוחרים מדפסת לייזר

על מנת לעזור בבחירה של מדפסת לייזר ריכזנו מספר נקודות  מרכזיות שמומלץ לתת עליהם את הדעת בבחירה של מדפסת לייזר המתאימה לכם.

מדפסת לייזר משולבת צבעונית או שחור לבן ?
אין ספק כי הדפסה בצבע עושה עבודה טובה יותר ומגמה זו התחזקה בשנים האחרונות. מדפסות לייזר צבעונית הפכו להיות זמינות יותר עקב הוזלת המחיר, שיפור המהירות ועלויות התחזוקה. למרות זאת עדיין מדפסות לייזר בשחור/לבן זולות יותר לרכישה ולתחזוקה ומהירות יותר בשימוש השוטף. בשיקול זה אפשר לפרוס את הנתונים בפני הלקוח אולם קשה מאוד לעזור בהחלטה. הערך המוסף לחברה ברכישה של מדפסת לייזר צבעונית הינו על פי החלטת ורצון הלקוח ואינו מבוסס שיקול מקצועי.

עמידות של מדפסות לייזר בעומס עבודה

על מנת ליהנות מרכישת המדפסת לטווח ארוך ולצמצם את כמות התקלות, הנקודה הראשונה והחשובה ביותר הינה עומס העבודה בו המדפסת אמורה לעמוד, כמות ההדפסות החודשית הממוצעת.  לכל היצרנים קו מוצרים רחב של מדפסות לייזר ועמידות בעומס העבודה הינה ההבחנה הראשונית והבסיסית  בין המדפסות השונות. מדפסת לייזר קטנה, מהירה ככל שתהיה, לא תעמוד בעומס עבודה גבוה ותהפוך לרכישה לא מוצלחת. אחד הקריטריונים להבחין בעמידות לעומס יהיה כמות ההדפסות לכל קיט טונר. מדפסת לייזר מאסיבית המיועדת לעומס עבודה גבוהה תהיה עם קיט טונר המספיק למעל 10,000 הדפסות.
הערה חשובה : היצרנים מפרסמים נתון מקסימאלי לעומס עבודה חודשי לכל מוצר. ניסיוננו הרב באופיקס מצביעה על בעיתיות בנתון זה. בחלק מהמקרים נוכל בהחלט לומר כי גם 10% מנתון היצרן יהוו עומס גבוה מידי למדפסת.

עלויות שימוש בטונרים

לפני שבוחרים מדפסת לייזר מדגם מסוים כדאי לבדוק את מחיר הטונר ולאיזה כמות הדפסות הוא מספיק. טונרים בעלי קיבולת גבוהה יהיו כלכליים יותר לרכישה למרות שמחיר הרכישה גבוהה יותר, עקב הספק דפים גדול יותר. לרוב מדפסות הלייזר בשחור לבן  ניתן להשתמש בטונר חלופי וחסכוני יותר, אולם עבור מדפסות לייזר בצבע, מומלץ להשתמש בטונרים המקוריים, עקב השפעה משמעותית של הטונר על איכות ההדפסה. טונרים לא מקוריים ישנו את גווני ההדפסה ולא תתקבל התוצאה הרצויה (למעט מדפסות לייזר צבעוניות מסוימות להם ניתן לרכוש טונרים תואמים איכותיים). במידה ובחרתם לחסוך ולרכוש טונר לא מקורי מומלץ מאוד לבצע רכישה זו רק ממשווק שאמין עליכם. בשוק הטונרים הלא מקוריים הפערים גדולים, רבים הטונרים שאינם איכותיים, ובמקרים רבים הטונר הזול עשוי לעלות ביוקר.  אנו ב"אופיקס" מקפידים לשווק אך ורק את המוצרים שעברו ביקורת ואינם מזיקים למוצר. זכרו תמיד כי טונר לא איכותי לא יבצע את כמות ההדפסות אותה הוא אמור לבצע ואז ייווצר מצב בו הטונר נרכש בזול אולם כמות הטונרים הנדרשת במהלך השנה גדולה בהרבה ובמקום לחסוך, יצרתם הוצאה מיותרת, תוך כדי אי שביעות רצון מהמכשיר או אפילו גרימת נזק.

מהירות ההדפסה

במדפסות לייזר, מהירות ההדפסה נמדדת במספר הדפים שהמדפסת מדפיסה בדקה (PPM). נתון זה מהותי ללקוחות המדפיסים כמויות גדולות מאוד. לכמויות קטנות ובינוניות הנתון החשוב יותר הינו זמן הדפסת עמוד ראשון שהוא הזמן מרגע שליחת ההדפסה במצב בו המדפסת במנוחה, ועד ליציאת העמוד הראשון. במידה והנכם חושבים כי המהירות הינה מרכיב משמעותי עבורכם מומלץ לבחון גם את המעבד והזיכרון של המדפסת. לרכיבים אילו השפעה מהותית בהדפסת קבצים גדולים, במיוחד בהדפסות צבעוניות, תמונות וגרפיקה.

 

תאימות וקישוריות של מדפסות לייזר

מדפסות לייזר בסיסיות יגיעו עם חיבור מקומי USB בלבד ויאפשרו חיבור למחשבי חלונות בלבד. במידה ונידרש חיבור רשת או חיבור מקבילי ( Parallel ) יש לוודא זאת מראש. כמו כן רצוי לבדוק מראש אם המדפסת תתמוך בהדפסה ממחשבי מקינטוש או מתוכנות הפועלות תחת DOS  ודורשות כי למדפסת יהיו פונטים בעברית.
 

איכות ההדפסה

רוב מדפסות הלייזר כיום עומדות בכל הקריטריונים של איכות הנדרשים בעבודה משרדית ולעסקים. הנתון שמפורסם ע"י היצרנים האמור להצביע על איכות ההדפסה הוא הרזולוציה, שקובעת את חדות ההדפסה ואת רמת הפירוט שלה. הרזולוציה נמדדת במספר הנקודות על פני אינטש אחד (dpi). ניסיוננו מלמד כי אין זה נתון חד ערכי ובנושא זה נקפיד על משנה זהירות בהמלצות ונשאיר את השיקול הסובייקטיבי בידי הלקוח. לעניות דעתנו טכנולוגיית ההדפסה משפיעה יותר מנתון הרזולוציה שמפרסם היצרן אולם לא נוכל לתת קריטריון אובייקטיבי לבחינת האיכות.
 

תכולת נייר והדפסה דו-צדדית

לאחר השיקולים הנ"ל ניתן לגשת לבחינת תכונות נוספות של מדפסות לייזר. תכולת הנייר ומספר מגירות הנייר חשובים מאוד ללקוחות המבקשים להדפיס כמויות גדולות או לשלב במדפסת כמה סוגים של נייר ( לוגו, חשבוניות, צ'קים וכדומה ). כמו כן רצוי לבדוק האם מדפסת הלייזר מדפיסה דו-צדדי, דופלקס, תכונה שתחסוך הרבה נייר ומקום בארכיון, מעבר לידידותיות לסביבה שחשובה לא פחות.
 

שירות ואחריות

לתשומת ליבכם, נושא זה הינו בעל חשיבות מרובה ואולי יותר מהמוצר עצמו.
ברוב המקרים לנותן השירות יש השפעה רבה על שביעות רצונכם מהמוצר ומתפקודו. מדפסות לייזר הינם מוצר הדורש שירות ותחזוקה וחומרים מתכלים. לכן הקפידו על נושא השרות והאחריות למדפסת.

 
עלויות – שיקול מכריעה !

השארנו את נושא זה לסוף מכיוון שלא נכון להסתכל על עלות המכשיר בלבד ללא כל השיקולים שמנינו במאמר זה. זכרו כי העלות הכוללת מורכבת מכמה גורמים :
1. עלות רכישת מדפסת לייזר.
2. כמות הטונר ההתחלתית במדפסת.
3. עלות הטונרים בהמשך.
4. עלויות תחזוקה ותיקונים.  

 
צוות השרות והמכירות של אופיקס – מרכז שירותי מחשוב לעסקים , ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

קישור לדף נחיתה מדפסות