אופיקס

מדפסות משולבות


על מנת לעזור בבחירת מדפסת משולבת ריכזנו במאמר זה מספר נקודות מרכזיות שמומלץ לתת עליהם את הדעת על מנת לסייע בבחירה של מדפסת משולבת אשר תואמת לצרכי ההדפסה שלכם.

מדפסת משולבת כן או לא ? ! ?
מכשיר משולב או מדפסת משולבת כשמה כן היא משלבת כמה ישומים במכשיר אחד ( צילום, פקס, מדפסת, סורק ) ולכך ישנם כמה יתרונות וחסרונות. ברוב המקרים תמצאו כי מדפסות לייזר משולבות ישרתו את הצרכים שלכם בצורה טובה מאוד ויאפשרו לכם ליהנות מיתרון הקומפקטיות וחיסכון במקום פיזי ובעלויות רכישה של מדפסת משולבת בודדת במקום כמה מכשירים נפרדים כמו: מכונת צילום, סורק, פקס וכו'. אלו הם ללא ספק כמה יתרונות מהותיים ומידיים.  עבור שימוש רב תכליתי פתרון זה הינו מוצלח ומומלץ, אולם במידה ומבוצע במכשיר המשולב שימוש רב וממוקד באחת הפונקציות כדאי לשקול מכשיר יעודי נפרד כמו מדפסת או פקס. מכשיר ממוקד יבצע את המטרה בצורה טובה ונוחה יותר ברוב המקרים, סביר גם להניח כי יוכל לספק יתרונות נוספים מטבע היותו מכשיר ממוקד. לדוגמא : פקס - סורק אופטי שונה ( אמין מאוד ), סריקה מהירה יותר, לחצני חיוג מקוצר רבים, שפורפרת לחיוג או רמקול מובנה, תפריט עשיר, נגיש ומרוכז בתכונות פקס. מדפסת - תפריט עשיר, נגיש ומרוכז בתכונות מדפסת ותקשורת, אמינות גבוהה ביחס למדפסת משולבת מקבילה, קומפקטית יותר, עברית צרובה לעבודה תחת DOS, דריוורים המוטמעים בתוכנות ובמערכות הפעלה מראש. סורק - קומפקטיות, מהירות סריקה, תוכנות ניהול יעודיות וכדומה.

עלויות רכישה של מדפסות לייזר משולבות מול עלויות שוטפות.
כלל "אצבע" פשוט קובע כי : ככל שעלות הרכישה זולה יותר, עלות התחזוקה השוטפת יקרה יותר. ולכן אנו נתחיל את התהליך בשאלה בסיסית של : "מה עומס העבודה שאותה מדפסת משולבת אמורה לעמוד בו ? נתון זה מהותי לבחירה על מנת למנוע מצבים בהם נרכשה מדפסת משולבת זולה אשר אינה עומדת בעומס העבודה ועלות תפעולה יקרה,  לעומת מצב הפוך בו ההשקעה ברכישת מדפסת משולבת הינה גדולה לולא צורך ממשי.
עלות כוללת מדפסת משולבת =  מחיר מדפסת משולבת + עלות תחזוקה שוטפת מדפסת משולבת ( מחיר פעימה משוקלל ).

לקנות מדפסת משולבת או לשכור ?
ב"אופיקס – מרכז שירות לעסקים", ניתן היום לקבל מוצרים שונים בהשכרה או ליסינג ע"פ צרכי הלקוח (מכונות צילום, מדפסות לייזר משולבות, מחשבים ועוד). חוזה שכירות כולל גם את השרות והחומרים המתכלים כך שהעלויות של מדפסת משולבת  יהיו ברורות מראש וכוללות בתוכם גם את עלויות התחזוקה, מעבר לחיסכון במימון ולהוצאה המוכרת במס בגין השכירות.

מדפסת משולבת צבעונית או שחור לבן ?

אין ספק כי מגמת הצבע צוברת תאוצה בשנים האחרונות. מדפסות לייזר משולבות בצבע הפכו להיות זמינות יותר עקב הוזלת המחיר ושיפור המהירות ועלויות התחזוקה. למרות זאת עדיין מוצרי השחור/לבן זולים יותר לרכישה ולתחזוקה ומהירים יותר בשימוש השוטף. בשיקול זה אפשר לפרוס את הנתונים בפני הלקוח אולם קשה מאוד לעזור בהחלטה. הערך המוסף ברכישה של מדפסת משולבת צבעונית הינו על פי תחושת ורצון הלקוח ואינו מבוסס שיקול מקצועי.

תכונות נוספות של מדפסות לייזר משולבות
לאחר השיקולים הנ"ל ניתן לגשת לבחינת תכונות נוספות השונות ממוצר למוצר.
מה המהירות של אותה מדפסת משולבת ?
כמות המישתמשים ותאימות לרשת.
תכולת הנייר ומספר מגירות הנייר. 
האם אותה מדפסת משולבת מצלמת / מדפיסה דו-צדדית ( חסכוני בנייר וידידותי לסביבה ).
סריקה והדפסה ברשת.
ועוד תכונות נוספות ...

שירות ואחריות

לתשומת ליבכם, נושא זה הינו בעל חשיבות מרובה ואולי יותר מהמוצר עצמו.
ברוב המקרים לנותן השרות יש השפעה רבה על שביעות רצונכם מהמוצר ומתפקודו. מדפסות לייזר משולבות ומכשירים אחרים נחשבים לעתירי שירות וקרובים יותר בהשוואתם לרכב הדורש תחזוקה ותיקונים באופן שוטף ולא למוצר חשמלי שאינו מכני ודורש תחזוקה שוטפת. המוצר שרכשתם ידרוש שירות, תחזוקה וחומרים מתכלים, בוודאות. לכן הקפידו על נושא השרות והאחריות למוצר. במידה ורכשתם מוצר משולב בודד או כמה מדפסות לייזר משולבות הדורש חיבור לרשת המחשבים, נציג המכירות של אופיקס יבהיר את  עלויות העבודה בחיבור והגדרה לרשת המחשבים. עבודה זו אינה כלולה ברכישת המוצר ומוטב להסדיר זאת מראש עם נציג אופיקס או עם מנהל הרשת שלכם.

צוות השרות והמכירות של אופיקס – מרכז שירותי מחשוב לעסקים, ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת לעזרה.

קישור לדף נחיתה למדפסות ומשולבות